Malarstwo klasyczne

Malarstwo klasyczne to coś, czego nie da się opisać w krótkich słowach. W jego obręb wchodzą zarówno najdawniejsze przedstawienia malarskie, sztuka renesansu, malarstwo osiemnastego wieku, jak i zupełnie współczesne dzieła, formą i stylem nawiązujące do sztuki wcześniejszych epok.

Aktywne filtry

2 500,00 zł
- opinie:

Wspaniała, dynamiczna praca Zenona Aniszewskiego. Pięknie oddana sylwetka konia, rozwiana końska grzywa, morskie fale, piasek ulatujący spod kopyt zwierzęcia… a wszystko to zamknięte w doskonale dobranej ramie, która podkreśla głębię tła. Technika wykonania: olej na płótnie; wymiary: 62x52 cm. Rama w kolorze szampańskim o szerokości 8cm.

1 300,00 zł
- opinie:
650,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany
3 300,00 zł
- opinie:

Morski brzeg pięknie ujęty w obrazie Rafała Dembskiego. Olej na płótnie o wymiarach  73x54 cm. Doskonale dobrana rama w kolorze starego złota o szerokości 8cm.

3 800,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany

TYTUŁ (TITLE)SLONECZNIKI (2018) WYMIARY (TOTAL SIZE) 50×60cm.OLEJ NA PŁÓTNIE (OIL ON CANVAS)

3 200,00 zł
- opinie:

Tytuł       "Pocztówka z Gdyni” czyli Sea Towers w jesiennym słońcu"

Technika   olej na płótnie

Akwarela oprawiona w Passe-partout o wymiarach całkowitych 30×40cm. (nie posiada ramy)

Wymiary   60x50

Wymiary z ramą 75x65cm

Rok            2023

Każda z prac powstaje w jednym niepowtarzalnym egzemplarzu.

Wszystkie prace w Galerii PS posiadają certyfikaty autentyczności.

2 100,00 zł
- opinie:

Klif orłowski w minimalistycznym ujęciu. Obraz szaro-błękitny; olej na płótnie o wymiarach 58x44 cm. Oprawiony w elegancką ramę w kolorze kremowym o szerokości 5cm.

2 400,00 zł
- opinie:

Tytuł       "Wschód słońca (2021)"

Technika   Olej na płótnie

Wymiary płótna  47×39cm

Obraz oprawiony w oryginalną ramę o szerokości 8cm

Wymiary całkowite  55×63cm

Rok            2023

Każda z prac powstaje w jednym niepowtarzalnym egzemplarzu.

Wszystkie prace w Galerii PS posiadają certyfikaty autentyczności.

Czym właściwie jest malarstwo klasyczne?


Pojęcia malarstwa klasycznego jest bardzo pojemne znaczeniowo. Oznacza ono wszystko, co działo się w malarstwie od czasów zamierzchłych, do dziewiętnastego wieku, przed powstaniem ruchów awangardowych, które na zawsze odmieniły definicję sztuki. Oczywiście nie da się tu wskazać konkretnych dat. Wiele zależy od samych artystów. Wielu malarzy tworzyło i dzisiaj dalej tworzy w duchu malarstwa klasycznego, niezależnie od innych, rozwijających się równolegle kierunków w sztuce.

Czasem tym pojęciem określane jest też malarstwo od końca średniowiecza, aż do końca pewnej epoki, którą wyznaczyło pojawienie się impresjonizmu. Błędem jest z kolei utożsamienia malarstwa klasycznego wyłącznie z okresem klasycystycznym, który był tylko dość krótkim, choć płodnym w wybitnych artystów okresem w historii sztuki.

W najszerszym ujęciu malarstwo klasyczne to takie, które odnosi się do tradycji i historii malarstwa. Stanowi część pewnej konkretnej linii rozwoju, nie wywraca podstawowych, dawno określonych pojęć i nie próbuje wprowadzić rewolucji w sztuce. Stoi za nim długa historia zmian, jakie zachodziły w technikach malarskich i możliwościach artystów przez wieki.

Obrazy klasyczne jako element wystroju wnętrza


Malarstwo klasyczne zdecydowanie najlepiej sprawdza się we wnętrzach urządzonych w sposób tradycyjny. Świetnie komponuje się z eleganckimi i dopracowanymi pod każdym kątem przestrzeniami. Obrazy tego rodzaju mogą świadczyć o przywiązaniu właściciela do tradycyjnych wartości, ale nie muszą. Czasem informują po prostu, że mieszkańcy danego domu mają wykształcony gust estetyczny i nie zadowalają się byle czym. Łączenie malarstwa klasycznego z przestrzeniami utrzymanymi w duchu całkowicie nowoczesnym to prawdziwa sztuka, która jednak może dać zadziwiające, niezwykłe efekty.