Malarstwo klasyczne

Malarstwo klasyczne to coś, czego nie da się opisać w krótkich słowach. W jego obręb wchodzą zarówno najdawniejsze przedstawienia malarskie, sztuka renesansu, malarstwo osiemnastego wieku, jak i zupełnie współczesne dzieła, formą i stylem nawiązujące do sztuki wcześniejszych epok.

Aktywne filtry

2 500,00 zł
- opinie:
Wspaniała, dynamiczna praca Zenona Aniszewskiego. Pięknie oddana sylwetka konia, rozwiana końska grzywa, morskie fale, piasek ulatujący spod kopyt zwierzęcia… a wszystko to zamknięte w doskonale dobranej ramie, która podkreśla głębię tła.Technika wykonania: olej na płótnie; wymiary: 62x52 cm. Rama w kolorze szampańskim o szerokości 8cm.
1 300,00 zł
- opinie:
650,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany
3 300,00 zł
- opinie:

Morski brzeg pięknie ujęty w obrazie Rafała Dembskiego. Olej na płótnie o wymiarach 73x54 cm. Doskonale dobrana rama w kolorze starego złota o szerokości 8cm.

2 200,00 zł
- opinie:

Pejzaż z okolic Raciążka. Obraz olejny na płótnie o wymiarach 50x40 cm. Rama w kolorze brązowym o szerokości 8 cm.

4 200,00 zł
- opinie:

Zimowe klimaty według Wojciecha Góreckiego; pięknie oprawiony obraz olejny na płótnie. Praca 30/40cm .Wymiar całkowity z rama 46×54cm Rama ;szerokość/ głębokość 8cm/4,5cm

4 200,00 zł
- opinie:

Wierzby według Wojciecha Góreckiego; pięknie oprawiony obraz olejny na płótnie. Praca o wymiarach 40×50cm w ramie. Wymiar całkowity z rama 55×65cm Rama ;szerokość/ głębokość 8cm/4,5cm

10 500,00 zł
- opinie:

Pejzaż z widokiem na Tatry według Wojciecha Góreckiego; pięknie oprawiony obraz olejny na płótnie.Wymiary pracy 60/90cm.Obrazy nie mają ramy.

 
3 800,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany

TYTUŁ (TITLE)SLONECZNIKI (2018) WYMIARY (TOTAL SIZE) 50×60cm.OLEJ NA PŁÓTNIE (OIL ON CANVAS)

3 200,00 zł
- opinie:
„Pocztówka z Gdyni” czyli Sea Towers w jesiennym słońcu. Technika wykonania: olej na płótnie. Wymiary: 50x60 cm. Bez oprawy.
2 300,00 zł
- opinie:
Klif orłowski widziany z bliska. Technika wykonania: olej na płótnie. Wymiary: 55x56 cm. Rama w kolorze kremowym o szerokości 6cm.
2 100,00 zł
- opinie:
Klif orłowski w minimalistycznym ujęciu. Obraz szaro-błękitny; olej na płótnie o wymiarach 58x44 cm. Oprawiony w elegancką ramę w kolorze kremowym o szerokości 5cm.
2 400,00 zł
- opinie:

TYTUŁ (TITLE)WSCHÓD SŁOŃCA (2021) WYMIARY PŁÓTNA( CANVAS)47×39cm Praca oprawiona w oryginalną ramę o szerokości 8cm, całość ma wymiary ; 55×63cm

Czym właściwie jest malarstwo klasyczne?


Pojęcia malarstwa klasycznego jest bardzo pojemne znaczeniowo. Oznacza ono wszystko, co działo się w malarstwie od czasów zamierzchłych, do dziewiętnastego wieku, przed powstaniem ruchów awangardowych, które na zawsze odmieniły definicję sztuki. Oczywiście nie da się tu wskazać konkretnych dat. Wiele zależy od samych artystów. Wielu malarzy tworzyło i dzisiaj dalej tworzy w duchu malarstwa klasycznego, niezależnie od innych, rozwijających się równolegle kierunków w sztuce.

Czasem tym pojęciem określane jest też malarstwo od końca średniowiecza, aż do końca pewnej epoki, którą wyznaczyło pojawienie się impresjonizmu. Błędem jest z kolei utożsamienia malarstwa klasycznego wyłącznie z okresem klasycystycznym, który był tylko dość krótkim, choć płodnym w wybitnych artystów okresem w historii sztuki.

W najszerszym ujęciu malarstwo klasyczne to takie, które odnosi się do tradycji i historii malarstwa. Stanowi część pewnej konkretnej linii rozwoju, nie wywraca podstawowych, dawno określonych pojęć i nie próbuje wprowadzić rewolucji w sztuce. Stoi za nim długa historia zmian, jakie zachodziły w technikach malarskich i możliwościach artystów przez wieki.

Obrazy klasyczne jako element wystroju wnętrza


Malarstwo klasyczne zdecydowanie najlepiej sprawdza się we wnętrzach urządzonych w sposób tradycyjny. Świetnie komponuje się z eleganckimi i dopracowanymi pod każdym kątem przestrzeniami. Obrazy tego rodzaju mogą świadczyć o przywiązaniu właściciela do tradycyjnych wartości, ale nie muszą. Czasem informują po prostu, że mieszkańcy danego domu mają wykształcony gust estetyczny i nie zadowalają się byle czym. Łączenie malarstwa klasycznego z przestrzeniami utrzymanymi w duchu całkowicie nowoczesnym to prawdziwa sztuka, która jednak może dać zadziwiające, niezwykłe efekty.