Ekspresjonizm dla Każdego

Ten kierunek sztuki rozwinął się początkiem lat XX w Niemczech, ale początki sięgają już XIX wieku. Prekursorami ekspresjonizmu są Vincent van Gogh, Edward Munch, Pual Gaugin, James Ensor.

Aktywne filtry

4 300,00 zł
- opinie:

"SZALONE WIEŻE"(2022) 70×100cm
Olej na płótnie o wymiarach całkowitych 70×100cm

850,00 zł
- opinie:

NA KOLUMNACH W WENECJI (2022) 40×30cm
Suchoryt -akwarela 2/3
Grafika oprawiona w passpartou.
Wymiary całkowite 40×30cm

850,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany

CZYTAJĄCA WIEŻA (2020) 49×30cm

Suchoryt/akwarela
Grafika oprawiona w passpartou.
Wymiary calkowite 40×30cm.

2 000,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany
Nieco fantastyczny, bardzo przyjemny obraz dna morskiego. Technika wykonania: olej na płótnie. Wymiary: 84x84 cm. Rama typu półwałek, w kolorze szampańskim, o szerokości 2,5cm.
1 950,00 zł
- opinie:

„Początek lata" to wieloznaczny, zmysłowy obraz, który dzięki subtelnej kolorystyce będzie pasował do każdego wnętrza. Obraz może być zakupiony i prezentowany na ścianie samodzielnie, ale może również, wraz z pracą zatytułowaną Górski Wodospad, stanowić bardzo oryginalny dyptyk. W przypadku jednoczesnego zakupu obu prac oferujemy Państwu rabat w wysokości 200 zł od kwoty całkowitej. Technika wykonania: akryl na płótnie. Wymiary: 65x80 cm. Bez oprawy.

1 600,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany
„Górski wodospad" to subtelny, a jednocześnie dynamiczny obraz, który pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wnętrza. Obraz zmienia swoje oblicze po zestawieniu z inną pracą Artystki - „Początek lata”… Prace zestawione razem stanowią bardzo oryginalny dyptyk. W przypadku jednoczesnego zakupu obu prac oferujemy Państwu rabat w wysokości 200 zł od kwoty całkowitej.Technika wykonania: akryl na płótnie. Wymiary: 60x90 cm; bez oprawy.
1 650,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany

W LETNIM WYDANIU(2023) 30×24cm

Olej na płótnie oprawiony w ramę i dodatkowo passpartou o szerokości 8cm.
Wymiary calkowite z oprawą 46×40cm.

2 500,00 zł
- opinie:

Wspaniała, dynamiczna praca Zenona Aniszewskiego. Pięknie oddana sylwetka konia, rozwiana końska grzywa, morskie fale, piasek ulatujący spod kopyt zwierzęcia… a wszystko to zamknięte w doskonale dobranej ramie, która podkreśla głębię tła. Technika wykonania: olej na płótnie; wymiary: 62x52 cm. Rama w kolorze szampańskim o szerokości 8cm.

2 600,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany

Martwa natura w intensywnych barwach. Technika wykonania: olej na płótnie. Wymiary: 53x53 cm. Biała prosta rama w kolorze białym 2 cm.

Ekspresjonizm narodził się w 1910 roku. Nazwa tego nurtu pochodzi od słowa „expressio”, które oznacza wyrażanie. Jest to kierunek w sztuce, w którym malarze poprzez swoje dzieła, chcieli pokazać problemy otaczającego ich świata. Używając deformacji, pragnęli zintensyfikować przedstawiany trud życia i ból. Najpopularniejsi przedstawiciele tego kierunku to: Edvard Munch, Vincent van Gogh czy Franz Marc.  

Ekspresjonizm w sztuce - cechy charakterystyczne

Ekspresjonizm to bardzo ważny i znaczący nurt w sztuce. Jest uważany za najbardziej krzykliwy i pełen emocji. Aby osiągnąć taki cel, ekspresjoniści stosowali różne techniki artystycznego wyrazu. Należały do nich: 

- intensywna i wyrazista kolorystyka,

- swobodne pociągnięcia pędzla oraz deformacja,

- prostota form,

- wyolbrzymianie brzydoty.

W ekspresjonizmie stosowana była także technika drippingu. Polegała ona na swobodnym chlapaniu farbą na płótno przy pomocy pędzla, jej ściekaniu lub wylewaniu z puszki. Dzięki temu uzyskiwane były ciekawe efekty utworzone przez zasychającą farbę. Znakiem charakterystycznym obrazów ekspresjonistycznych były także ostre i wyraźne czarne kontury.

Obrazy ekspresjonizmu w naszych wnętrzach

Obrazy ekspresjonizmu mają na celu wywołać silne i skrajne emocje. Ekspresjoniści uwidaczniali na nich swoje wewnętrzne przeżycia. Najważniejsza w tym nurcie była swoboda i dynamiczne wyrażanie uczuć. Obrazy te ucieszą oko osób, które gustują w mocnych barwach oraz nie boją się intensywnego przeżywania emocji. Groteskowy charakter obrazów daje do myślenia i pobudza wyobraźnię.