Pasja i Kolor: Świat Młodego Artysty - Mikołaj Hewelt

Urodzony w 2002 roku, ten młody, ambitny i aspirujący artysta jest studentem architektury na Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych. Z wielką pasją i chęcią pracy w zawodzie, jego twórczość opiera się na trzech kluczowych słowach: człowiek, architektura i kolor. To uniwersum, w którym się porusza, gdzie przestrzenie i wnętrza architektoniczne są tworzone nie tylko dla estetyki, lecz także pod ludzi i dla ich potrzeb.

Jako jednostka funkcjonująca w tkance stworzonej często z brył i płaszczyzn, artysta rozumie, że te przestrzenie oddziałują na nas pozytywnie bądź negatywnie. Dlatego uważa swoją misję za szerzenie koloru pod każdą postacią. Kolor to dla niego materiał, którego nie należy się bać, ale trzeba tylko umieć go dobrze użyć. W swojej sztuce często sięga po technikę olejną, gdyż pozwala mu ona kształtować swoje wizje w sposób szczególny. Jednakże, nie boi się eksperymentować także na innych płaszczyznach artystycznych, poszukując nowych wyzwań i inspiracji. Swoją poważną ścieżkę artystyczną oraz rozwijanie pasji zaczął od autorskiego wernisażu w puckim ratuszu. To był moment, w którym jego prace po raz pierwszy trafiły przed oczy publiczności, zyskując uznanie i zainteresowanie. Od tego czasu ma już plany na kolejne wydarzenia kulturowe, gdzie chce dzielić się swoją sztuką i inspiracją z innymi. Młody artysta nie tylko maluje obrazy, lecz stara się tworzyć przestrzenie, które będą budzić emocje i refleksje. Jego prace nie są jedynie dekoracją, lecz przekazują głębsze przesłanie o relacji człowieka z architekturą i kolorem. Podsumowując, to artysta, którego twórczość niejednokrotnie zaskakuje i inspiruje. Jego pasja do architektury, miłość do koloru oraz chęć dzielenia się tym wszystkim z innymi sprawia, że jego uniwersum artystyczne jest miejscem, gdzie warto zagłębić się na chwilę, aby doświadczyć tej niezwykłej wizji świata.

Obrazy artysty są pełne inspiracji z życia codziennego, architektury i kolorów. Mając jeden z nich na ścianie, możesz codziennie czerpać z nich pozytywną energię i nowe perspektywy.

Opublikowano w : Nowości

Zostaw komentarz