
Grecale, 2021, cm 70 x 70, olej, oksyda na płaskorzeźbie w gipsie na płótnie
Prace to płaskorzeźba wykonana gipsem na płótnie, następnie pigmentowana różnymi substancjami (kakao, henna, kurkuma, tlenki, karkadè, kawa, pigmenty akrylowe itp.) Po nałożeniu bardzo cienkiej warstwy żywicy, obraz wykańczany jest farbami olejnymi.
Ten zbiór prac powstał po to, aby pamiętać, że styl malarstwa figuratywnego, symbolizm i sztuka abstrakcyjna zostały wymyślone, przynajmniej w fazie embrionalnej, przez człowieka pierwotnego, w jaskiniach prehistorii. Niektóre kolorowe kształty geometryczne, znalezione w malowidłach naskalnych, symbole zaprojektowane i skodyfikowane przez profesora André Leroi Gourhana, są zrewidowane, przekształcone, wyidealizowane, wyśnione, wymyślone na nowo w pracach Andrei Benettiego, który pragnie złożyć należny hołd prawdziwym początkom sztuki abstrakcyjnej i tym, którzy ją wymyślili.
TYTUŁ (TITLE) MELANCHOLIA , OLEJ NA PŁÓTNIE (OIL ON CANVAS) ROZMIAR (CANVAS SIZE)90 x60cm.
Olej na Canvas 31cm/18cm, rama dębowa o szerokości 2.5 cm. Wymiary total 36cm/23cm
STRACHY POLNE (6) MINIATURA 17×12CM AKWARELA, WYMIARY CALKOWITE 17×12CM OPRAWIONA W PROSTĄ DREWNIANĄ RAMĘ W KOLORZE CZARNYM, O SZEROKOSCI 1CM GLEBOKOSCI 3CM