Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 800,00 zł - 950,00 zł

Drzeworyt

Współczesna sztuka może mieć różnorodne i niesamowite oblicza, których głównym celem jest nie tylko zachwycać, ale również poruszać. Czasem wzory, do których sięga, pochodzą z odległych czasów - tak jest również w przypadku drzeworytu, czyli wytworu sztuki, który odznacza się tym, że jego powierzchnia nie jest gładka, a posiada wypukłe elementy. Taki unikalny akcent na ścianie zdecydowanie robi wrażenie! 

Aktywne filtry

800,00 zł
- opinie:

FLAMINGI II (2020)  AUTORSTWA Jan Bosak

TECHNIKA DRZEWORYT, WYMIARY CALKOWITE 50cmx70cm

800,00 zł
- opinie:

FLAMINGI (2020)  AUTORSTWA Jan Bosak

DRZEWORYT, WYMIARY CALKOWITE 50cmx70cm

800,00 zł
- opinie:

UPAŁ (2019) AUTORSTWA Jan Bosak

DRZEWORYT 

WYMIARY CALKOWITE 50cmx70cm

850,00 zł
- opinie:

W DESZCZU (2019) AUTORSTWA Jan Bosak

DRZEWORYT 

WYMIARY CALKOWITE 50cmx70cm

900,00 zł
- opinie:

ŚWIĄTYNIA (2019) AUTORSTWA Jan Bosak

DRZEWORYT 

WYMIARY CALKOWITE 50cmx70cm

Drzeworyt - co trzeba o nim wiedzieć

Pierwotnie drzeworyt był techniką graficzną, która należała do druku wypukłego - to właśnie w ten sposób mogła powstać większa ilość odbitek, np. ilustracji. Szybko się jednak okazało, że niektóre drzeworyty to wyjątkowe dzieła sztuki - obrazy wyrzeźbione w drewnie, które zachwycały precyzyjnością i wyjątkowością - i takie również są współczesne dzieła tego rodzaju, które mogą stać się oryginalną ozdobą wnętrza Twojego salonu czy sypialni. Aby powstało takie arcydzieło, potrzeba odpowiednich materiałów oraz wyjątkowej precyzji. Jak sama nazwa wskazuje, drzeworyt tworzy się w drewnie - jest to deska różnej wielkości, na której za pomocą odpowiednich narzędzi takich jak dłuta powstaje krajobraz, portret czy inne motywy wyryte w drewnie. Tego rodzaju praca wymaga więc nie tylko talentu, ale również precyzji i siły, ale efektem jest wyjątkowe arcydzieło. 

Wyjątkowe drzeworyty na prezent 

Poszukujesz niecodziennego, ale pięknego prezentu dla bliskiej i ważnej osoby? - Wybierz drzeworyt, który został wykonany przez artystę, który upodobał sobie właśnie ten rodzaj sztuki. Wszystkie drzeworyty powstawały przez długi okres czasu i są idealnie dopracowane pod każdym względem. Wyjątkowy materiał, czyli drewno, sprawia, że drzeworyt odznacza się wyjątkowa subtelnością i delikatnością - będzie idealnym uzupełnieniem salonu czy sypialni zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Ponadto będzie świetnie komponował się z innymi elementami aranżacji, które zostały wykonane z takich naturalnych materiałów jak drewno, skóra, szkło czy nawet metal.  

Tego rodzaju sztuka to zawsze idealny pomysł na prezent - niepowtarzalny i świetnej jakości będzie wyjątkową ozdobą każdego wnętrza. Spośród dostępnych drzeworytów wybierz taki, który najbardziej przypadł Ci do gustu - mogą one różnić się pod względem tematyki, rozmiarów, a także zastosowanych kolorów - jedne są bardziej kolorowe, a inne monochromatyczne. Jeśli potrzebujesz uniwersalnych motywów, to krajobraz z ptakami lub katedrą będą idealnym wyborem - są to subtelne i delikatne pejzaże, które zostały wzmocnione efektem deszczu, delikatnym światłem budzącego się świtu czy jeszcze innymi autorskimi pomysłami na ten rodzaj sztuki. Dopasuj również rozmiar drzeworytu w taki sposób, aby idealnie wkomponował się w inne elementy aranżacji na ścianach - jeśli oczywiście chcesz go powiesić wraz z innymi dziełami - drzeworyty mają to do siebie, że pięknie komponują się solo - zupełnie bez innych dodatków, dlatego też będzie to świetny sposób na prezent - osoba, której podarujesz unikalny drzeworyt na pewno nie będzie miała problemu z tym, jak go odpowiednio wyeksponować.