Lista produktów marki Pola Grycewicz

PolaPola Grycewicz

Pola Grycewicz:

Konserwatorka malarstwa sztalugowego i rzeźby polichromowanej. Ukończyła kierunek Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki na ASP w Warszawie. Dyplom  obroniła w 2022 roku pod kierunkiem dr hab. Joanny Czernichowskiej, prof. ASP w W-wie. Odbyła zagraniczne praktyki w:

-  Villa di Arianna, Castellammare di Stabia we Włoszech koło Neapolu (pod kierunkiem prof. dr hab. Krzysztofa Chmielewskiego oraz dr Julii Burdajewicz), gdzie uczestniczyła w pracach konserwatorskich przy rzymskich dekoracjach ściennych z I w. n.e. 

-Fundaciò Gala-Salvador Dali w Figueres w Hiszpani (pod kierunkiem kierownik Działu Konserwacji i Restauracji powyższej fundacji Irene Civil). W muzealnej pracowni konserwacji zajmowała się konserwacją manuskryptu Salvadora Dalì "50 secretos magicos para pintar", konserwacją prewencyjną grafik i rysunków artysty oraz współtworzyła katalog grafik i prac wykonanych w technikach mieszanych.

Uczestniczyła w pracach konserwatorskich w:

-Wodozbiorze zwanym też Rezerwuarem w Łazienkach Królewskich w Warment Service);

- Kościele Pokoju im. Trójcy Świętej w Świdnicy – Lista Światowego Dziedzictwa Unesco od 2001 roku (prace prowadzone przez: Drabik-Wójtowicz Ryszard. Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki s.c.);

-Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (prace prowadzone przez: Maciej Baran Konserwacja Zabytków);

- Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie ( prace prowadzone przez: Maciej Baran Konserwacja Zabytków);

- uczestniczyła w pracach konserwatorskich i restauratorskich nad aparatami dydaktycznymi Oskara Hansena ( prace prowadzone przez Sztuka i Konserwacja Katarzyna Onisk)

 - w kaplicy sw. Józefa w kościele św. Mikołaja w Gdańsku (prace prowadzone przez pracownie KUNSZT Monika Palka).

Poza pracą w konserwacji i restauracji zabytków pracowała w m.in.:

 2020 r.

Cyfrowa restauracja filmów fabularnych m.in. W pustyni i w puszczy ‘73 (reż. H. Ślesicki), Cień ’56 (reż. J. Kawalerowicz), Pierścionek z orłem w koronie ‘93 (reż. A. Wajda) (prace prowadzone przez reKino w Warszawie);

2023 r.

Wykonywała kopie eksponatów dla Muzuem II Wojny Światowej w Gdańsku (prace prowadzone przez Iota Monika Zakroczymska);

W swojej twórczości najbardziej lubi używać węgla, tuszu, farb akrylowych i olejnych oraz różnych narzędzi. Podłożem dla prac jest zarówno papier jak i płótno. Charakter rysunków i malarstwa jest graficzny, minimalistyczny. Prezentowana  twórczość to wentyl dla często bardzo żmudnej i drobiazgowej pracy w konserwacji zabytków, która zajmuje wiele godzin i  wymaga ogromnego skupienia.

Pola Grycewicz Aktywne filtry

850,00 zł
- opinie:

Tytuł Dyptyk2"(2023)
Technika Rysunek-, Akryl,tusz
Wymiary całkowite 2×42×30cm
Prace mogą być sp
rzedane pojedynczo, a cena pojedynczego rysunku wynosi 450 zł