Pola Grycewicz:
Konserwatorka malarstwa sztalugowego i rzeźby polichromowanej. Ukończyła kierunek Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki na ASP w Warszawie. Dyplom obroniła w 2022 roku pod kierunkiem dr hab. Joanny Czernichowskiej, prof. ASP w W-wie. Odbyła zagraniczne praktyki w:
- Villa di Arianna, Castellammare di Stabia we Włoszech koło Neapolu (pod kierunkiem prof. dr hab. Krzysztofa Chmielewskiego oraz dr Julii Burdajewicz), gdzie uczestniczyła w pracach konserwatorskich przy rzymskich dekoracjach ściennych z I w. n.e.
-Fundaciò Gala-Salvador Dali w Figueres w Hiszpani (pod kierunkiem kierownik Działu Konserwacji i Restauracji powyższej fundacji Irene Civil). W muzealnej pracowni konserwacji zajmowała się konserwacją manuskryptu Salvadora Dalì "50 secretos magicos para pintar", konserwacją prewencyjną grafik i rysunków artysty oraz współtworzyła katalog grafik i prac wykonanych w technikach mieszanych.
Uczestniczyła w pracach konserwatorskich w:
-Wodozbiorze zwanym też Rezerwuarem w Łazienkach Królewskich w Warment Service);
- Kościele Pokoju im. Trójcy Świętej w Świdnicy – Lista Światowego Dziedzictwa Unesco od 2001 roku (prace prowadzone przez: Drabik-Wójtowicz Ryszard. Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki s.c.);
-Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (prace prowadzone przez: Maciej Baran Konserwacja Zabytków);
- Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie ( prace prowadzone przez: Maciej Baran Konserwacja Zabytków);
- uczestniczyła w pracach konserwatorskich i restauratorskich nad aparatami dydaktycznymi Oskara Hansena ( prace prowadzone przez Sztuka i Konserwacja Katarzyna Onisk)
- w kaplicy sw. Józefa w kościele św. Mikołaja w Gdańsku (prace prowadzone przez pracownie KUNSZT Monika Palka).
Poza pracą w konserwacji i restauracji zabytków pracowała w m.in.:
2020 r.
Cyfrowa restauracja filmów fabularnych m.in. W pustyni i w puszczy ‘73 (reż. H. Ślesicki), Cień ’56 (reż. J. Kawalerowicz), Pierścionek z orłem w koronie ‘93 (reż. A. Wajda) (prace prowadzone przez reKino w Warszawie);
2023 r.
Wykonywała kopie eksponatów dla Muzuem II Wojny Światowej w Gdańsku (prace prowadzone przez Iota Monika Zakroczymska);
W swojej twórczości najbardziej lubi używać węgla, tuszu, farb akrylowych i olejnych oraz różnych narzędzi. Podłożem dla prac jest zarówno papier jak i płótno. Charakter rysunków i malarstwa jest graficzny, minimalistyczny. Prezentowana twórczość to wentyl dla często bardzo żmudnej i drobiazgowej pracy w konserwacji zabytków, która zajmuje wiele godzin i wymaga ogromnego skupienia.