Marki
-
Barbara Leszczyńska. Artystka, ilustratorka i doktora sztuki.
Autorka 19 wystaw indywidualnych w: Stanach Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Polsce, jej prace pokazywane były też na wystawach zbiorowych m.in. w Argentynie, Butanie, Bułgarii, Czechach, Hiszpanii, Hong Kongu, na Kubie, Litwie, w Niemczech, Polsce, Portugalii, Szkocji, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Sudanie, Tajlandii, Tajwanie, Włoszech, m.in. w takich instytucjach jak Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych Tajwanu.
-
Malarstwo pełne ekspresji
Wiesław Grzech (ur. 1959 w Gdyni) to polski malarz, którego twórczość wyróżnia się ekspresją, intensywną kolorystyką i unikalnym podejściem do formy. Jego artystyczna droga rozpoczęła się już w dzieciństwie, gdy jako dziewięciolatek inspirował się szkicami anatomicznymi Leonarda da Vinci. Samouk, przez lata rozwijał swoje umiejętności, czerpiąc z impresjonizmu i ekspresjonizmu.
-
Henadzy jest absolwentem Uniwersytetu im. Maszerowa w Vitebsku na Białorusi, obronił tytuł magistra na wydziale Malarstwa i Grafiki ( 1987 - 1992 r). Od swojej nauczycielki i mentorki, Walentiny Liahovich, otrzymał to co najważniejsze - poczucie wolności w tworzeniu. Artysta dużo czerpie z licznych podróży, właśnie w ten sposób powstają tak różnorodne pejzaże, abstrakcje, zainspirowane niepowtarzalnymi kolorami różnych zakątków świata. Henadzy jest artystą poszukującym, który z chęcią eksperymentuje z nowymi technikami malarskimi, stawiając sobie cały czas nowe wyzwania. Przeważającą techniką jest olej na płótnie wykonywany za pomocą szpachelek i pędzli. Styl Henadzija charakteryzują śmiałe kreski, kształty i kolory.
Abstrakcja to jeden z ulubionych stylów artysty, wyrażenie się poprzez ten rodzaj malarstwa wymagało zmian od środka i uformowania własnego spojrzenia na świat.
Prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA i innych państwach.
-
Jacek Malinowski (ur. 1969r.), absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Obecnie mieszkający w Gdańsku, Warszawie i w Toskanii. Autor takich projektów jak: Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, „Magazyn Sztuk”, CAT3W – Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku.
-
Jadwiga Podgórska- Dzięciołkiewicz
Artystka ukończyła kursy malarstwa w Toskanii w Peccioli 2010-2013 pod kierunkiem Paolo Creazzo, prof. Africano Paffi e Letizia Volpi. Od 2012-2015 w pracowni Letizia Volpi. Do Polski wróciła w 2015 r. Od tego momentu uczestniczy w zajęciach rysunku i akwareli w TMG, gdzie również wystawia swoje prace.
-
FLORIAN KOHUT Urodzony 23.04.1952r. w Rudzicy k. Bielska- Białej.
Członek: - Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich
Uprawia zawodowo malarstwo plenerowe – technikami: olej, akwarela, pastel, akryl. Głównym tematem od 1970 roku są „STRACHY POLNE” W 1991 roku zakłada swoją galerię autorską „ Pod Strachem Polnym” w Rudzicy. Jest twórcą „Dnia Stracha Polnego”. Uczestnik wielu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów malarskich. Liczne indywidualne wystawy krajowe i zagraniczne m. In. Francja, Włochy – San Remo, Cypr – Nikozja, Niemcy- Wiesbaden, Detroit- USA
-
Magdalena Tuźnik Urodziła się w Puławach. W 1999 Ukończyła Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 1999 zawodowo zajmuje się malarstwem olejnym, fotografią oraz działaniami multimedialnymi. Większość prac realizuje na indywidualne zamówienia do prywatnych kolekcji oraz galerii w kraju i za granicą. Od 2001 prowadzi autorską galerię internetową pod szyldem Artystycznie.pl i pracownię malarstwa, współpracując w tym czasie w wieloma galeriami. Od 2005 jest związana z Trójmiastem. W tym czasie jej prace regularnie publikowane są w kwartalniku artystyczno- historycznym Neony Tożsamość. W roku 2024 otrzymała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, USA, Wielkiej Brytanii i Australii. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Gdańsk.
-
Urodzony w 2002 roku, więc młody, ambitny i aspirujący artysta. Jeszcze student architektury na. Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych z wielką pasją i chęcią pracy w zawodzie. Swoją twórczość opisałby w trzech słowach: człowiek, architektura i kolor czyli uniwersum, w którym się porusza. Przestrzenie, wnętrza architektoniczne tworzone są pod ludzi i dla ich potrzeb jak i oceniane przez człowieka jako jednostkę funkcjonującą w tkance stworzonej często z brył, płaszczyzn, która na nas oddziałuje pozytywnie bądź negatywnie. Za swoją misję uważa szerzenie koloru pod każdą postacią, ponieważ uważa iż kolor to materia, której nie należy się bać trzeba tylko wiedzieć jak dobrze jej użyć. Obrazy tworzy często w technice olejnej, gdyż pozwala mu na kształtowanie swoich wizji, lecz również stara się eksperymentować na innych płaszczyznach. Swoją poważną ścieżkę artystyczną i rozwijanie pasji zaczął od autorskiego wernisażu w puckim ratuszu z planami na kolejne wydarzenia kulturowe.
-
Paweł Orzechowski ( Ur. 1990 ) jest artystą pochodzącym z małej miejscowości Lelis w województwie mazowieckim. Jest samoukiem, który zaczynał swoją przygodę od rysunku, tworząc portrety na zamówienie. Po rysunku przyszedł czas na unikatową sztukę, czyli pirografię, która polega na realistycznym, ręcznym wypalaniu obrazów w drewnie. Po 7 latach twórczości Paweł Orzechowski wchodzi na drogę malarstwa olejnego i cały swój wysiłek zaczyna skupiać na tym kierunku. Już po namalowaniu kilku obrazów, zaczyna współpracę z renomowaną galerią i domem aukcyjnym art in house w Warszawie i tam na aukcjach sprzedaje swoje pierwsze prace. Nieustannie prowadzi edukację, ucząc się od starych mistrzów po współczesnych artystów, takich jak Joshua La Rock, Joseph Daily, Damian Lechoszest, Rafał Stanula. Dużą rolę w obrazach artysty odgrywają dłonie, a jego styl podąża w różnych kierunkach szukając swojej ścieżki. Prace malarza skupiają wzrok kolekcjonerów w Polsce, w konsekwencji czegol wszystkie obrazy stworzone od początku przygody do połowy 2023 roku zostały sprzedane.
-
Wojciech Sęczawa (ur. 1961) – rzeźbiarz, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ukończył studia na Wydziale Rzeźby PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku, gdzie w 1986 roku obronił dyplom w pracowni prof. Edwarda Sitka. Swoje prace prezentował w renomowanych galeriach w Polsce (m.in. w Gdańsku, Elblągu, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Warszawie) oraz za granicą (Niemcy, Holandia, Belgia, Szwecja, Francja, Szwajcaria, USA).