Lista produktów marki Dirgela Povilas

Artysta urodził się w Kłajpedzie w 1960 roku i w tym portowym mieście na Litwie spędził dzieciństwo i młodość. Studiował Filologię Litewską i Literaturę na Uniwersytecie w Wilnie i właśnie tam, w 1983 roku, miał swoją pierwszą wystawę malarstwa. Po ukończeniu studiów wrócił do Kłajpedy i podjął pracę jako nauczyciel; jednocześnie rozpoczął naukę w Akademii Sztuk Pięknych w Kłajpedzie. W tym czasie przyszły kolejne wystawy; najpierw w innych miastach Litwy - Kaunas, Siauliai, Alytus, Kretinga; a następnie za granicą - Łomża, Hamburg, Manhaim, Bukov, Berlin, Norden, Warszawa, Gdańsk. Prace Artysty zaczęły pojawiać się w galeriach sztuki i prywatnych kolekcjach na całym świecie - Izrael, Kanada, Stany Zjednoczone, Niemcy, Polska, Azerbejdżan.

Povilas Dirgela artysta malarz

W 2005 Povilas Dirgela został członkiem Samogitian Artists Association; w 2009 otrzymał oficjalny tytuł twórcy sztuki z rąk Ministra Kultury Litwy.

Povilas Dirgela ma w swoim dorobku prace surrealistyczne i w tym obszarze Salvador Dali jest jego idolem, jednak to morze jest od samego początku motywem przewodnim jego twórczości. Każdego roku, z wielką radością, uczestniczy w plenerach na świeżym powietrzu organizowanych przez Sekcję Marynistów Związku Artystów Polskich.

Obecnie Artysta mieszka i tworzy w Kłajpedzie.

Aktywne filtry

1 500,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany
Morskie fale to ulubiony temat litewskiego artysty – Povilasa Dirgeli. Efektem tego zamiłowania są piękne, reastyczne obrazy. Technika wykonania: olej na płótnie. Wymiary: 70x50 cm. Rama drewniana w kolorze brązowym o szerokości 5cm.
1 900,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany

W tym roku Artysta Povilas Dirgela ponownie odwiedził Gdynię i efektem jego pracy są kolejne obrazy morskich fal. Niezwykle realistyczne, ciepłe, przyjemne; cieżko oderwać wzrok.  Akryl na płótnie o wymiarach 70x50 cm; oprawiony w elegancką ramę w kolorze złotym.

750,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany

Olej na Canvas 38. 5cm/23cm, rama dębowa o 3 cm. Wymiary total 42,5cm/27cm

1 200,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany

Olej na Canvas 57cm/27.5 cm, rama dębowa o 5 cm. Wymiary total 64,5cm/35cm

3 800,00 zł
- opinie:

Olej na płótnie 

Bardzo realistyczny motyw morski.

Praca oprawiona w ramę o szerokości 7cm

Wzmiary całkowite 49cmx114cm

1 700,00 zł
- opinie:

Olej na płótnie 

Bardzo realistyczny motyw morski.

Praca oprawiona w  drewnianą ramę o szerokości 2cm

Wzmiary całkowite 44cmx64cm

2 100,00 zł
- opinie:
  • Sprzedany

Olej na płótnie 

Bardzo realistyczny motyw morski.

Praca oprawiona w  drewnianą ramę o szerokości 2cm

Wzmiary całkowite 44cmx84cm