Odkrywanie Świata Artystki - Pola Grycewicz, Konserwatorka i Twórcza Artystka

Życie Artystyczne:

Pola Grycewicz to absolwentka kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2022 roku obroniła dyplom pod kierunkiem dr hab. Joanny Czernichowskiej, prof. ASP w Warszawie. Jej pasja do sztuki przywiodła ją do różnych zakątków świata, od Włoch, gdzie uczestniczyła w konserwatorskich pracach przy rzymskich dekoracjach ściennych, po Hiszpanię, gdzie pracowała przy manuskrypcie Salvadora Dalí.

Doświadczenie w Konserwacji:

Pola Grycewicz może poszczycić się udziałem w licznych projektach konserwatorskich, od Łazienek Królewskich po Kościół Pokoju w Świdnicy, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jej umiejętności wykorzystywane były również w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie czy nad aparatami dydaktycznymi Oskara Hansena.

 Twórczość Artystyczna:

Jednak Pola to nie tylko konserwatorka; to również utalentowana artystka. W jej pracach, zwłaszcza węgiel, tusz, farby akrylowe i olejne spotykają się na płótnie lub papierze. Charakterystyczny dla niej jest graficzny i minimalistyczny styl, będący dla niej rodzajem wentylu wobec żmudnej pracy konserwatora.

 Dyptyki: Unikalność w Dwoistości:

"Dyptyk 4" (2023), to jedno z najnowszych dzieł Poli, które można nabyć w naszej galerii. Odkryj harmonię form, kolorów i technik, które tworzą jednocześnie dwie niezależne kompozycje.

Zapraszamy do Galerii:

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie dzieła Poli Grycewicz czekają na odkrycie.

Pola Grycewicz to artystka, która łączy w sobie pasję konserwacji z kreatywnym impetem, tworząc coś wyjątkowego. Jej prace są jak most pomiędzy tradycją a nowoczesnością, a ich zakup to inwestycja w unikalny fragment artystycznego dziedzictwa.

Opublikowano w : Nowości

Zostaw komentarz